LOKI 11° APA

15 hodnocení
 

LOKI 11° APA

 

(American Pale Ale) svrchně kvašené pivo amerického typu se slady Pale Ale, Plzeňský, Mnichovský, Vídeňský, karamelový, chmelené výhradně odrůdou Mosaic. Vyznačuje se medovou barvou, citrusovou vůní a vyšší hořkostí. Pivo je nefiltrované a nepasterované.

 

  • OBJ. ALK. 4,7 %
  • EPM 11,50 %
  • BARVA 25 EBC
  • HOŘKOST 45 IBU
Varianta
40 Kč 120 Kč 900 Kč 1 800 Kč 3 000 Kč od 40 Kč    
Kategorie NAŠE PIVA
 

Roh picí mocně Thor zakloní
- s kým uzavřel sázku snad dočista zapomněl
Uteče den i Měsíc se mu pokloní
Dna rohu ten nebožák však stále neviděl“

Sázet se s Lokim o vypití jeho picího rohu nebyl od Thora vůbec dobrý nápad. Věrolomný ničema Loki spojil totiž svůj roh s mořem a jeho vodu pak měnil na chuť piva. A tak Thor pil a pil, svým mocným nasáváním způsobil příliv a odliv, ale roh zůstával i nadále plný… Loki se svou podlostí a úskočností stal všeobecně známým všem lidem i Bohům, kteří pak těchto nepěkných vlastností s potěchou používali ku svému prospěchu.
I my vzdáváme tímto svůj hold vší ničemnosti a vytváříme k poctě úskočného padoucha Lokiho svrchně kvašeného ejlíka, u něhož nikdy nikdo nebude vědět, na čem si právě stojí. Jednou bude hořký a řádně navoněný, příště překvapí zase svou jemností a uhlazeností – vždycky jiný, vždycky však zákeřný a nutící vás k dalšímu napití, prostě Loki!