R.I.P. 16°

24 hodnocení
 

R.I.P. 16°


Red Imperial Pils, silné polotmavé spodně kvašené pivo s atributy svrchně kvašeného piva typu RED IPA  uvařené z pěti druhů sladu (Plzeňský, Pale Ale, Mnichovský, dva karamelové slady), chmelené odrůdami Kazbek a Mosaic. Vyznačuje se načervenalou barvou, plnou chutí a zákeřnou pitelností. Pivo je nefiltrované a nepasterované.

OBJ. ALK. max. 6,7 %
EPM 16,50 %
BARVA 35 EBC
HOŘKOST 40 IBU

 

Varianta
55 Kč 190 Kč 1 430 Kč 2 860 Kč 4 400 Kč od 55 Kč    
Kategorie Všechna piva
 

Pokud patříte k těm, kteří jsou skálopevně přesvědčeni, že u tak tradičního a konzervativního stylu jako je ležák, není žádný prostor pro inovaci a kreativitu, pak si prosím uvědomte, že s takovýmto přístupem by před víc jak 170 lety ani žádný ležák nikdy nevznikl. Protože však věříme, že takto zaslepený postoj je vám jako správnému pivnímu znalci cizí, určitě s námi budete souhlasit, že nejhorší pivo je žádné pivo a piva se v zásadě dělí jen na ta dobrá a špatná.

Otázka zní, zda je možné rozšířit sortiment těch dobrých o nějaký ten nový kousek, o nějaký ten nový pivní styl. My jsme přesvědčeni, že ano a tak jsme se pokusili toto své přesvědčení přetavit v důkaz.

Naší snahou přitom bylo ponechat hlavní devizu ležáku, tj. jeho skvělou pitelnost a k ní přidat něco z výsad jiných pivních stylů. Proto jsme šli cestou bohatší barevné, čichové, ale samozřejmě především chuťové škály.

Proto jsme nešetřili na zajímavých sladech a zajímavých chmelech, protože jsme si vytkli jasný cíl: vytvořit unikátní a jedinečné pivo, které se bude odlišovat od všech ostatních, ale přitom nezapomeneme na to hlavní - toto pivo musí nám všem především chutnat! Seznamte se tedy s výsledkem našeho snažení:
RED IMPERIAL LAGER (nebo chcete-li R.I.P. - Red Imperial Pils)